Özlem KAYA
Creative Director

Mukaddes Başkaya
Yarışmacı Koçu

YARIŞMA TEMASI : 3DREAMS

Teknoloji olmadan yaşayamadığımız , herşeyi hızlı tükettiğimiz hayatlarımızda son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaya başlayan hologram , vr gözlük , 3d printerlar gibi 2 boyutu 3 boyuta taşıyan makinalar bu temanın çıkış noktasıdır. Son sezonlarda ki koleksiyonlarda sık sık gördüğümüz 3 boyutlu baskı ve aksesuarlar artık kolay ulaşabileceğimiz ve kullanabileceğimiz günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Her gün üzerine bir yenilik eklenerek geliştirilen bu teknoloji her sektör gibi moda dünyasını da fazlasıyla etkileşmiştir. Burdan yola çıkarak yerel kumaşlar ile tasarımcıların oluşturdukları yüzeyler veya formları yenilikçi bir tavırla uygulayarak giyilebilir hale getirmek esas alınır. Geleneksel kumaşlarla tasarlanacak koleksiyonlara farklı bir bakış açısı getirerek, boyut algısını yeniden gözden geçirecek ürünler ortaya koyulmalıdır.


YARIŞMANIN KONUSU 


Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması, Denizli İhracatçılar Birliği tarafından; ulusal ölçekte, toplam 2 kategoride düzenlenmektedir. 

Yarışmaya, T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olan 18 -33 yaş arası  gerçek kişiler katılabilir. 


Yarışma teması :  3D-REAMS  olarak belirlenmiştir.


Kategoriler:

1-  Ev Giyimi  (Bornoz, Rahat Günlük Ev Kıyafetleri, Gecelik, Pijama vb.)

2- Plaj Giyimi(Mayo hariç mayo üzerine giyilebilen her türlü kıyafet ve beraberindeki aksesuarlar.) 

Her bir tasarımcı , yarışmaya 

1 bayan  ve 1 erkek  ev giyimi

1 bayan  ve 1 erkek  plaj giyimi      olmak üzere genel konsept içinde 4 çizim sunmalıdır.


 
 
 
| 2016 | 2017 |
 

 

-

 
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ 10,000 TL
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ 7.000 TL
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ 5.000 TL
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ 3.000 TL
 
 
 


5. EV VE PLAJ GİYİMİ TASARIM YARIŞMASI FİNALİST BİLGİLENDİRME TOPLANTISI Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda bu yıl 5.si düzenlenen DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının Finalist Bilgilendirme Toplantısı 24 Haziran 2016 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği’nde yapıldı. Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bekir Serdar MUTLUBAŞ, Osman UĞURLU, Yarışma koçları Tasarımcı Vildan ÇAPUTÇU ve Mukaddes BAŞKAYA, Yarışmanın Creative Directorü Gül AĞIŞ, Rönesans Ajans’tan Akif ÖRÜK, Arge Eğitim ve Organizasyon Şube Müdürü Şadiye BAYKENT’in hazır bulunduğu bilgilendirme toplantısında 10 finalist ile tanışma gerçekleştirildi. Öğleden sonraki oturumda finalistlerle birer birer görüşme yapan Yarışmanın Creative Direktörü Gül AĞIŞ ile yarışmanın Koçluğunu yapan Vildan ÇAPUTÇU ve Mukaddes BAŞKAYA, tasarımların hikayeleri ile tasarımların örtüşmesi, kullanılacak kumaşlar, malzemeler, aksesuarlar hakkında finalistler ile birlikte öz değerlendirme yaptılar. Değerlendirme sonunda iki finalistimizin kumaş seçimi ve teknik detaylar konusunda verdikleri cevaplar yeterli görülmediğinden ön elemede yedekte yer alan iki finalistimizin komite kararına istinaden ilk 10 a alınması uygun görüldü. Yeni finalistler mülakat için çağırılmışolup, mülakat neticesinde 29 Haziran Çarşamba günü isimleri açıklanacaktır.
 
 
 
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ NECLA CANDAN TULĞA

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ NECLA CANDAN TULĞA
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ EMRE PAKEL

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ EMRE PAKEL
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ AYFER ÖZTÜRK

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ AYFER ÖZTÜRK
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ HATİCE KÜBRA ÇİÇEK

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ HATİCE KÜBRA ÇİÇEK
 
 
 
 
 
İLETİŞİM

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB)
ARGE Eğitim ve Organizasyon Şubesi
Akhan Mahallesi 246 Sk. No:8 Pamukkale- DENİZLİ

Tel: 0 258 274 66 88
Faks: 0 258 274 72 22
Email: arge@denib.gov.tr
 
+90 258 274 66 88
AD SOYAD
E-MAIL
 
HARİTA